Ana Sayfa

Hakkımızda

BAKIRSULFAT A.Ş., İzmir’de ve Afyonkarahisar’da iki fabrikası bulunan Cuprichem Grubu’nun üyesidir. Üretim kapasitesi yıllık yaklaşık 22.000 ton olup, 30.000 tona çıkarılacaktır. FamiQS sertifikalı fabrikalarımızda hem teknik kalitede hem de yem kalitesinde bakır sülfat üretiyoruz.

Ürün Detayları

Bakır Sülfat
Bakır Sülfat, bir kimyasal bileşik ve ayrıca Bakır (II) Sülfat, Bluestone veya Blue Vitriol olarak da bilinen ortak bir bakır tuzudur. Penta hidrat formunda mavi, mono beyaz ve gri susuzdur. Bakır metal ve konsantre sülfürik asit kullanarak stabil bakır sülfat formunda olan bakır sülfat penta hidrat üretiyoruz.

Bakır Sülfat Teknik Kalite
Bakır sülfatın ana uygulaması tarım endüstrisidir. Topraktaki bakır eksikliklerinin giderilmesine yardımcı olmak için gübre olarak kullanılabilir. Ayrıca, koruyucu fungisit olarak da çalışır. Söndürülmüş kireçle karıştırıldığında, Bordeaux Mixture olarak bilinir. Üzüm gibi meyvelerde mantar oluşumunu önlemek için kullanılır. Bitkilerin yanı sıra, sığırlar, koyunlar ve atlar mantarı önlemeye ve tedavi etmeye yardımcı olmak için bakır sülfat içeren ayak banyolarını alabilirler.

Bakır sülfatın bir diğer büyük uygulaması ise, yüzdürme işleminde ağırlıklı olarak kurşun, çinko ve altın madenlerinde kullanıldığı madencilik endüstrilerindedir. Metal endüstrisinde, bakır kaplamada bakır sülfat kullanılabilir.

 

 

Bakır Sülfat Yem Kalite
Bakır sülfat, hayvanların beslenmesinde katkı sağlamak ve hayvanlarda bakır eksikliklerini gidermek ve düzeltmek için kullanılır. Hayvancılık ve kümes hayvanlarının doğru beslenmesini tamamlayan mineral ön karışımların tarifinde kullanılır. Anticake ajanı olarak silisyum dioksit ekleyerek ince kristaller ve serbest akış özellikleri, hayvanların dengeli diyetler elde etmelerine izin vererek diğer besin maddeleri ile birleştirmek için idealdir.

Yem kalitemizdeki bakır sülfat, dioksin çıkarma ünitemizden dolayı oldukça düşük dioksin içeriğine sahiptir. Sonuçlar izin verilen limitlerden on kat daha düşük ve her LOT Almanya’daki Lufa-IT / Agrolab tarafından test ediliyor.

 

Kalite Politikamız

Tarım, madencilik, kimya ve yem sanayinde kullanılan endüstriyel kimyasalların üretim ve satışını gerçekleştiren Bakırsülfat Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak, kalite, süreklilik ve müşteri memnuniyeti ilkesi ile müşterilerinin ihtiyaçlarını ekonomik değişiklikleri de takip ederek karşılayabilmek için,

  • Uyulması gereken ulusal ve uluslararası yasal gereklilikleri de dikkate alarak üretim yapmayı,
  • Müşteri ihtiyaçlarını ve beklentilerini tam olarak anlamayı ve müşteri memnuniyetini sağlamayı,
  • Ürün konusunda asgari maliyet, maksimum kalitede ve güvenli üretimden ödün vermeden sunmayı,
  • Bütün çalışanların aktif katılımı ile tüm kaynakların en verimli şekilde kullanılmasını sağlamayı,
  • Kalite Yönetim Sistemi ve FAMI QS şartlarına uymayı ve bu sistemi sürekli iyileştirmeyi taahhüt etmekteyiz.

Bakirsulfat Kimya San. ve Tic. A.Ş.

DAP Royal Center, Altayçeşme Mah.

Çam Sok. No:16 D Blok D: 80

34843 Maltepe / İstanbul /Turkiye

info@bakirsulfat.com

 

İzmir Fabrika:

ALOSBI Çoraklar Mah. 5004 Sok. No: 11

35800 Aliağa / İzmir / Türkiye

 

Afyon Fabrika:

Organize Sanayi Bolgesi, 2. Cad 11. Sok. No: 3

03030 Afyonkarahisar / Türkiye

Tel: +90 216 4179414

Fax: +90 216 4179513

[qode_google_map custom_map_style=”false” google_maps_scroll_wheel=”false” address1=”Altayçeşme Mahallesi, Çamlı Sk No:16, 34843 Maltepe/İstanbul” zoom=”7″ pin=”341″ address2=”o.b., 2. Cd. 11. Sk., 03030 Afyonkarahisar Osb/Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar” address3=”Çoraklar Mahallesi, İzmir – Çanakkale E-87 Karayolu 67. Km., 35800 Aliağa/İzmir”]